Stolařství Jiří Vašíček

S námipůjdete správnou cestou

Alu2Holz

Už nikdy nemusíte natírat okna!

Dosahované tepelně izolační hodnoty okna Alu2Holz z něj dnes dělají jedno z nejlevnějších oken pro pasivní domy. Okno obdrželo evropský patent.

více o Alu2Holz

S námipůjdete správnou cestou

OKNA Alphawin

Okno do vaší budoucnosti!

Dnes revoluční. Zítra běžné. Alphawin je vůdčím představitelem budoucí generace ekologických a ekonomických oken, která jsou vhodná i pro pasivní domy.

více o oknech Alphawin

S námipůjdete správnou cestou

Solární fasády

Slunečné výhledy!

Solární fasáda OPTIWIN získala certifikát institutu pasivních domů v Darmstadtu jako "komponent vhodný pro pasivní domy". Předpokladem pro udělení tohoto certifikátu je střední koeficient prostupu tepla (UW) pro celou konstrukci ve výši maximálně 0,8 W/m2K

více o solárních fasádách

S námipůjdete správnou cestou

Zimní zahrady

Zimní zahrady se vyrábějí zásadně z lepených profilů, které zaručují tvarovou stálost. Konstrukčně jsou navrženy z europrofilů IV 68 pro větší typy ze silnějšího europrofilu IV 78.

Stropní nosníky jsou dimenzovány podle velikosti zatížení. Venkovní strana střešních nosníků je vždy zcela opláštěna a chráněna eloxovaným hliníkovým profilem.

více o zimních zahradách

S námipůjdete správnou cestou

Posuvné dveře

Možností kombinace velkých posuvných prvků s normálními okny totiž OPTOWIN nabízí projektantům i stavebníkům naprosto mimořádná řešení, pokud jde o kvalitu a flexibilitu.

Dlouholeté zkušenosti a intenzivní standardizované kontroly kvality u všech dílů a ve všech fázích výroby zaručují jejich dlouhou životnost i spokojenost zákazníků – a ti i u velkých portálových prvků.

více o posuvných dveřích

Okna Alphawin

Úvodní stránka > Pasivní okna a dveře

Okno do vaší budoucnosti - bezrámová!
Dnes revoluční. Zítra běžné. Alphawin je vůdčím představitelem budoucí generace ekologických a ekonomických oken, která jsou vhodná i pro pasivní domy. Šetří náklady, optimalizuje výdej energií a je revoluční, pokud jde o materiály, flexibilitu a vzhled.
Nová, hlubší technologie umožňuje lepší propojení okenního rámu a křídla. Redukováno na maximum: Celková pohledová šířka rámu a křídla na vnitřní straně činí pouhých 90mm. Jedná se o minimalismus, který nejen architektonicky, ale také energeticky představuje absolutní inovaci. Alphawin totiž dokáže pojmout skleněné pakety o síle 48mm a také zasklení 0,5W/mK plněné argonem. To vše šetří náklady. A navíc: Je možné ustoupit od energeticky náročnějšího kryptonu s radonovými částicemi.

Speciální konstrukce okna Alphawin umožňuje zcela novou perspektivu vnějšího vzhledu: Díky úzkým rámům a redukovanému, stylově čistému vzhledu vnitřní strany okenní rám téměř zmizí. Viditelné je pouze sklo, jak u pevných prvků, tak také u okenních křídel. Vznikají tak zcela nové tvůrčí možnosti pro projektanty a stavebníky. Zcela pak odpadá nutná pravidelná péče o vnější část okna.

Stejně jako všechny ostatní výrobky značky OPTIWIN lze Alphawin kompletně demontovat. Jednotlivé části jsou recyklovatelné.

Použité materiály spotřebují jak při výrobě, tak i během následného zpracování minimum energie. Okno Alphawin je tak i v otázce ekologické udržitelnosti na vysoké technické úrovni. Okno Alphawin splňuje požadavky institutu pasivních domů (Darmstadt). Speciální konstrukce umožňuje pouze montáž bez teplených mostů.

Výhody

  • Vhodné pro pevné i otočné výklopné prvky a dále pro dvoukřídlá okna či dvěře
  • Revoluční vzhled (u křídel a pevných prvků je vidět pouze sklo)
  • Stylově čistý vzhled vnitřní strany
  • Individuální barevná úprava a plánování detailů
  • Optimalizovaná ekologická výroba pro hodnocení DGNB nebo Leed (certifikáty kvality budov)
  • Montáž bez tepelných mostů je dána konstrukcí
  • Větší podíl skla díky velice malé pohledové šířce konstrukce
  • Až Uw 0,64W/m2K (Ug 0,5 W/m2K)
  • Certifikované okno (PHI Darmstadt)

Certifikát Alphawin

Certifikát pasivního trojskla

www.stolarstvivasicek.cz © 2011
Všechna práva vyhrazena.

Vytvořilo grafické studio KP-design.cz